Co to jest matura

maturaMatura z angielskiego zdawana jest najwięcej razy ze wszelkich matur z języków obcych. Nie ma się co dziwić, ponieważ jest to najczęściej używany język obcy w Polsce. Jest on również niezbędny w ciągle rosnącej liczbie zawodów. Nie da się ukryć, że osoba nieznająca języka angielskiego jest w często kimś gorszym podczas szukania pracy.

Co jest kluczem do sukcesu na maturze z angielskiego? Powinniśmy pamiętać o tym, że jesteśmy zmuszeni do pisania 2 części matury: pisemną i ustną. O ile matura pisemna jest przerabiana często na poziomie technikum, to z ustną może być już gorzej.

Przygotowywanie warto jest rozpoczynać już na samym początku, bez zbędnych nerwów towarzyszących przygotowaniami na ostatnią chwilę. Jedno z przysłów opowiada nam o tym, że jeżeli potrafimy liczyć, to powinniśmy liczyć na siebie. Podobnie jest w kwestii przygotowania do matury ustnej z języka angielskiego. Być może w szkole pisania i gramatyki zostaniemy nauczeni całkiem dobrze, jednak rzadko bywa, żeby nauczono nas szybkiej i pozbawionej błędów wymowy. Warto więc jest uczyć się na własną rękę podczas kursów lub z korepetytorem.